to więcej niż szamba
zbiorniki na gnojówkę

Na forum internetowym internauci zadają sobie jakieś zapytanie: szambo czy oczyszczalnia? Ścieki  winniśmy odprowadzać do szamba bądź założyć przydomową oczyszczalnię ścieków – jeśli pozwolą na to warunki. Jedynie na wybranych terenach będziemy mogli stworzyć szczelny zbiornik na szambo bądź oczyszczalnie biologiczną. Duże wpływ na działce ma:

  • Lokalizacja
  • Warunki gruntowo-wodne

Z kolei oczyszczalnie przydomowe budowane są na działkach odpowiedniej wielkości. Znaczące są odległości od studni, które są wymagane przepisami. Szambo, które jest usytuowane właściwie z regułami, winno być oddalone o:

  • 5 m od okien i drzwi budynku mieszkalnego
  • 15 m od studni
  • 7,5 m od granicy działki, drogi czy chodnika

Szambo jest bardzo szczelnym zbiornikiem, a w porównaniu do drobnych zbiorników z PCV, nie zostanie wypchnięty przez wody gruntowe. Wskazane jest zainwestować w zbiorniki betonowe, jakich koszty zakupu są o sporo niższe. Nieraz, kiedy słyszymy słowo „tanie” kojarzy się ono nam ze złymi produktami. W naszej firmie bez zbytnich kosztów i niskie ceny idą w parze z wysoką jakością. Zapraszamy do zaznajomienia się ze stroną internetową naszej firmy, gdzie będziecie mogli Państwo zaznajomić się z przydatnymi opiniami na nasz temat. Co więcej, oferujemy rywalizujący cennik. Najkorzystniej dodatkowo najtaniej tylko w naszej firmie.